D-Congress 2026 - Shaping Culture – Transforming Commerce
Den 4-5 mars träffas fler deltagare än någonsin på D-Congress på Svenska Mässan. Fler än 4500 beslutsfattare, innovatörer och drivna individer inom handel, varumärken och teknik deltar på e-handelseventet i Göteborg. I år blir det ännu mera tid med föreläsningar och utställning på mässgolvet under de två dagarna och torsdagen avslutas sedan på ett helt nytt sätt med D-Congress Festival med några av Sveriges bästa liveakter på olika scener.
Huvudtemat för D-Congress 2026 är Shaping Culture – Transforming Commerce där vi får möjlighet att ta del av samtal med nya röster samt lyssna på uppskattade talare som varit med på eventet tidigare som Jack Stratten som tar oss med på en resa inuti några av världens mest innovativa fysiska butiker. Kate Ancketill ska prata om AI-agenter och framtidens handel och hur företag kan använda skiftet och ny teknologi till en konkurrensfördel.
Ni hittar oss vid den andra huvudscenen F4 där vi kommer att visa och prata om 3bits Blueprint för e-handel och kundportal. Vi kommer även att berätta om några av de projekt vi gjort till kunder för att effektivisera med AI, bland annat AI-dokumenttolkning för att snabbt och enkelt kunna tolka dokument i olika format.
Vi ser fram emot att ses på D-Congress, läs mer om program och hålltider.
