Huvudtemat för D-Congress 2026 är Shaping Culture – Transforming Commerce där vi får möjlighet att ta del av samtal med nya röster samt lyssna på uppskattade talare som varit med på eventet tidigare som Jack Stratten som tar oss med på en resa inuti några av världens mest innovativa fysiska butiker. Kate Ancketill ska prata om AI-agenter och framtidens handel och hur företag kan använda skiftet och ny teknologi till en konkurrensfördel.
Ni hittar oss vid den andra huvudscenen F4 där vi kommer att visa och prata om 3bits Blueprint för e-handel och kundportal. Vi kommer även att berätta om några av de projekt vi gjort till kunder för att effektivisera med AI, bland annat AI-dokumenttolkning för att snabbt och enkelt kunna tolka dokument i olika format.
Vi ser fram emot att träffa så många som möjligt och avsluta torsdagen med D-Congress Festival tillsammans! Läs mer om program och hålltider.
